manolya

Pazartesi, Şubat 27, 2006

Dantel örtü

Bu da minik bir örtü. Bardak alti olarak kullanilabilir.

Cuma, Şubat 24, 2006

Cengiz'in Serüvenleri

Yegenim Cengiz de bir blog hazirladi : http://www.cehege.blogspot.com
Blogunda resimlerini, siirlerini ve yaptigi oyuncaklari sergilemek istiyor. Ziyaret etmek isterseniz yandaki linklerden ulasabilirsiniz, çok sevinecektir.

Ece'nin kazagi

Bu kazagin sahibi kizil saçli bir küçük hanim. Uzun zamandir 3 numara sisle birsey örmüyordum, biraz zorlandim. Bal petegi örnekli kazagin yününü çok sevdim (birkaç renk daha aldim ama onlari Tunus isi örüyorum, daha kolay). Yakasina da minik bir gül ve yaprak kondurdum. Birazdan kendisine ulastiracagim, umarim begenir.

Perşembe, Şubat 09, 2006

Yaprakli dantel

Hep tek parça dantellerimi gördünüz, daha da göreceksiniz ama "hiç mi sabir gösterip takim yapmaz" diye düsünmemeniz için araya bir takim eklemek istedim. Çogunuzun bildigi bu örnekten birkaç tane tekli, 1 tane ikili ve 1 tane de üçlü olarak bir takim örmüstüm çevredekilerin de zorlamasiyla. Gördügünüz üçlü olan yani takimin en büyük parçasi. Çok zor degil aslinda, zevkli oldugu bile söylenebilir ama bitirene kadar parmaklarim delinmisti.

Çarşamba, Şubat 08, 2006

Papatyalar

Uzun zaman önce nereden takildiysam papatyali bir örtü örmek istedim. Aslinda niyetim tamamen papatya motiflerinden olusan bir örtüydü ama elimde olan iplerle böyle bir deneme yaptim. Ve tek bir örtü olarak kaldi.

Kelebekli örtü

File isi olarak yapilmis kelebekli örtüm de tek olanlardan. Genelde oldugu gibi bej rengi kullandim. Kelebeklerini çok seviyorum, firsat bulursam perdeye uyarlamak istiyorum.

Cuma, Şubat 03, 2006

Havlu kenarlari

Bu basit havlu kenarlarinin hepsinde örümcek örnegi kullanildi. Beyaz olanin özelligi kenarinda minik incilerin olmasi. Çiçekliyi kalan ipleri degerlendirmek için bir oyadan uyarladim. Güllü olani en sevdiklerimden biri, bana en zor gelen kismi renkli serit örmek olmustu...

Dantel Örnegi

Çok sevdigim ama takim yapmayi göze alamadigimdan tek parça olarak kalan bir dantel örnegi. Örtü oval olarak hazirlandi ve kenarlarina çok basit bir oya yapildi. Örnegi daha iyi görebilmeniz için tüm örtüyü almayip küçük bir bölümünü fotografladim.